Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.liga, muži

Sezona 2017/2018

Na tuto sezonu se náš tým nijak zvlášť nepřipravoval. Z časových důvodů měl každý hráč individuální trénink a vzhledem k brzkému zaledování plochy v Opočně se zde odehrál pouze jeden zápas. Všechny další se hrají v azylu v Hradci Králové. Vzhledem k postupu hokejistů Opočna do vyšší soutěže nebudou nastupovat hráči HC Opočno do podzimních zápasů (Mičian, Franc, Jedlička, Řehák, Srpek, Rail), což je citelné oslabení. Navíc se v přípravě těžce zranil Petr Škoda, minimálně roční pauza je také zásahem do sestavy. Další hokejisté z týmu Rangers budou minimálně nastupovet k hokejbalovým zápasům. Takže z toho vychází, že podzimní zápasy odehraje minimum hráčů, což se jistě projeví ve výsledcích. Trenér nikoho nesháněl, předpokládal, že v sedmi osmi lidech se to dá uhrát. jak je vidět z dosavadních výsledků, tak nedá. Když navíc se soutěž neuvěřitelně vyrovnala, tak je zřejmé, že záchrana v soutěži bude těžká.

 

 

 

 

 

 

 

 

Spanilá jízda Rangerů pokračuje

Na 3. a 4.zápas se vydali hráči HBC Rangers Opočno do Heřmanova Městce v semifinále 2.ligy hokejbalu skupiny Čechy-východ. Zatímco v sobotu opočeňáci těsně prohráli, tak v neděli již nikoho nenechali na pochybách o postupujícím do finále.

 

Sobota, Ježci Heřmanův Městec : HBC Rangers Opočno 4:3 (0:1,1:1,3:1)

Střely na branku: 25:35, vyloučení: 13:8, Využití: 1:2

Zápas se mi těžko hodnotí, protože jsme měli utkání jasně pod kontrolou, vedli 2:0 a přesto prohráli. Důvodů bylo více. Všichni se již viděli ve finále,proto trochu podcenění soupeře, a k tomu 2 vážná zranění (Malík, Rail), když paradoxně ani jeden zákrok nebyl rozhodčími potrestán. Také chyby při bránění sehráli svoji roli, nám řekl hrající trenér Karol Kania, který také odehrál jen první třetinu a kvůli zranění též odstoupil. O naše branky se postarali: 2x Hudeček a 1x Rail

Sestava: brankáři: Biegl a Ponke, obrana: Malík, Mlateček, Dostál, Hetfleiš, Škoda,Franc, útoky: Kania K.,Hudeček, Hajník, Řehák, Rail, Hlavnička, Dudadík, Kozák, Kania D.

 

Neděle, Ježci Heřmanův Městec : HBC Rangers Opočno 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Střely na branku: 30:26, vyloučení: 3:5, využití: 1:0,

Tentokrát jsme dali slovo Martinu Srpkovi, který sice nedal branku, ale nezištně přihrál na pojišťující 3 gól Pepovi Dudadíkovi a zdatně nahradil zraněnou oporu Jirku Raila:

Mě se sice dnes až tolik nedařilo, ale play off je hlavně o bojovnosti, obětavosti a snaze vymyslet něco navíc, čím by se dal  překvapit soupeř. A to my jsme jednoznačně měli na své straně, neboť šancí bylo na 2 zápasy.Domácí jen bezhlavě stříleli ze všeho a z dálky a doráželi na brankáře. Škoda, že rozhodčí neměli stejný metr na oba týmy a domácím přehlíželi  unfair zákroky.

Branky: Řehák, Hajník, Dudadík

Sestava: brankáři: Biegl, Ponke, obrana: Malík, Jedlička, Dostál, Franc, Hetfleiš, Škoda, útoky: Kania K., Hudeček, Hajník, Řehák, Dudadík, Srpek, Kania D., Junek, Kozák

 

Takže po roce opět finále, soupeře ještě neznáme, neboť stav mezi Autosklem Pardubice a Deltou Pardubice je 2:2 a rozhodne až páté utkání ve středu. V případě vítězství Autoskla bychom hráli v sobotu a neděli v Pardubicích, v případě vítězství Delty naopak oba zápasy v Opočně. O postup do 1.celostátní ligy se určitě chceme poprat, tým na to máme !

FINÁLE

HBC Autosklo Pardubice B : HBC Rangers Opočno 1:4 (0:1,1:1,0:2)

Na 1.finálový zápas s Autosklem Pardubice jsme se dobře připravili. Přestože nemohli hrát dlouhodobě zraněný Šejnoha, antibiotika dobírající Petr a pracovně vytížený Srpek, nastoupili jsme na plochu ve 20 hráčích včetně 2 brankářů. Pravidelně jsme střídali 3 útoky a byli po celé utkání lepším týmem. Vytvořili jsme si mnoho dobrých střeleckých příležitostí, což se domácím hráčům Autoskla nedařilo. Jejich střely z větší vzdálenosti s přehledem pochytal bezchybný Biegl v naší brance. Navíc jsme hráli vzácně čistě – jen jedno vyloučení je toho důkazem.

Sestava: brankáři: Biegl, obrana: Malík, Mlateček, Hetfleiš, Škoda, Dostál, Kozák, útoky: Hajník, Řehák, Hudeček, Rail, Jedlička, Dudadík, Hlavnička, Kania K., Junek, na střídání: Ponke, Franc, Kania D., Tovtík.

Branky: Dudadík, Rail, Dostál, Hudeček

 

HBC Autosklo Pardubice B : HBC Rangers Opočno  3:1 (1:0,1:0,1:1)

2.zápas byl však o něčem jiném. Domácí se posílili některými hráči áčka, extraligovými dorostenci a dokonce i na postu trenéra. My jsme nezachytili začátek, byli pod stálým tlakem a když Bieglovi dvakrát propadl lehký míček do sítě, na obrat již síly nestačili. Navíc nás rozhodčí dost přísně vylučoval, 2 borci museli i předčasně do sprch. Objektivně však přiznáváme, že tentokrát byl soupeř lepší. Takže týmy se stěhují do Opočna, kde se bude pokračovat.

Sestava: brankáři: Biegl, obrana: Malík, Škoda, Dostál, Kozák, Hetfleiš, Mlateček, útoky: Hajník, Řehák, Hudeček, Rail, Jedlička, Dudadík, Junek, Srpek, Hlavnička, na střídání: Ponke, Franc, Kania K.

Branka: Hudeček

HBC Rangers Opočno dobylo titul.

Vítězně zakončilo mužstvo Jezdců svoji pouť letošním ročníkem 2. ligy hokejbalu skupiny Čechy-východ.

HBC Rangers Opočno :HBC Autosklo H.A.K. Pce B  4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Střely na branku: 23:28, vyloučení: 3:1, přesilovky: 1:3, využití:0:0, oslabení: 0:0

 

3.finálový zápas se přestěhoval na plochu zimního stadionu do Opočna. Hned v úvodu hosté zasypali našeho brankáře množstvím střel. Tento tlak jsme přežili a vyrovnali hru. Ke konci třetiny jsme vstřelili tolik potřebný gól. Hosté však v polovině 2 třetiny vyrovnali, takže rozhodovala 3. třetina a v ní  Autoskláři několikrát propadli při bránění, čehož jsme využili a vstřelili 3 výstavní branky. Závěrečná power play hostů již kýžené snížení nepřinesla. Po několika zápasech se vrátil do sestavy Venca Petr a byl u všeho podstatného, stejně jako Pepa Dudadík, který odehrál zápas ve velkém stylu. Oporou byl i náš golman Zdenda Biegl. Přestože hosté nastoupili v nejsilnější možné sestavě i s 5 povolenými hráči áčka, tak naše obětavost a chytrost  slavila úpěch.

Branky: Petr, Škoda, Hajník, Rail

Sestava: brankáři: Biegl, Ponke, obrana: Škoda, Malík, Dostál, Mlateček, kozák, Hetfleiš,

Útoky: Hajník, Petr, Hudeček, Dudadík, Řehák, Rail, Junek, Jedlička, Tovtík, Kania D., Franc

 

HBC Rangers Opočno : HBC Autosklo H.A.K. Pce B 7:4 (2:0, 3:2,2:2)

Střely na branku: 26:27, vyloučení: 5:5, přesilovky:5:5, využití:1:0, oslabení:0:0

 

Neděle měla rozhodnout o všem. Do Pardubic jsme už nechtěli ve středu jet. Proto jsme si tentokrát pečlivě pohlídali začátek zápasu a udeřili hned v čase 5.06, kdy se po nádherné kombinaci Dostála a Škody trefil Hajník. A tím naše  „smrtící kobra“ ještě neskončila. Uštknula ještě v čase 13.32. Druhou třetině jsme opět začali famózně, v čase 15.11 a 15.17 jsme zavěsili Škodou a Dudadíkem další dvě výstavní branky. Hosté sice vzápětí snížili, ale do hry jsme je do konce zápasu již nepustili a zkušeně si dokráčeli pro titul. Zásluhu na něm má celý tým, vyhlášen byl i nejužitěčnější hráč play off a tím se stal náš brankář Zdenda Biegl, ocenění by jistě zasloužila i naše „kobra“ Péťa Hajník, jenž  poslal za záda bezmocného golmana hostí 4 projektily.  A nyní baráž a možná 1.liga !!

Branky: Hajník 4x, Škoda 2x a jednu Dudadík

Sestava: brankáři: Biegl a Ponke, obrana: Malík, Mlateček, Dostál, Škoda, Hetfleiš, Kozák, útoky: Hajník, Petr, Hudeček, Dudadík, Řehák, Rail, Tovtík, Jedlička, Junek, Kania D.,

Trenéři: Hajník st., Kania K. a Šejnoha

Ohlasy z tisku:

HBC Rangers Opočno dobyl titul!

 

OPOČNO - Vítězně zakončilo mužstvo HBC Rangers svoji pouť letošním ročníkem 2. ligy hokejbalu skupiny Čechy-východ, když ve finále zdolalo tým HBC Autosklo H.A.K. Pardubice B v poměru 3:1 na zápasy. <a class="moretag"  data-cke-saved-href="http://www.orlickytydenik.cz/hbc-rangers-opocno-dobyl-titul/" href="http://www.orlickytydenik.cz/hbc-rangers-opocno-dobyl-titul/">...celý článek</a>

OPOČNO - Vítězně zakončilo mužstvo HBC Rangers svoji pouť letošním ročníkem 2. ligy hokejbalu skupiny Čechy-východ, když ve finále zdolalo tým HBC Autosklo H.A.K. Pardubice B v poměru 3:1 na zápasy. ...celý článek